Gdzie oglądać seriale?

Z roku na rok rośnie nasze zainteresowanie serialami. Coraz chętniej korzystamy z płatnych serwisów streamingowych takich jak: Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video, rezygnując z nielegalnych darmowych stron. Dużą popularnością cieszą się seriale na Player.pl. Platforma ta oprócz seriali produkcji TVN posiada bogatą ofertę pochodzącą z HBO.

Czarnobyl

Jednym z seriali, o którym od dłuższego czasu jest głośno to „Czarnobyl”. Ta dość krótka, 5-odcinkowa, produkcja stanowi fabularyzowaną historię wybuchu reaktora w ukraińskim Czarnobylu z 26.04.1986 roku. Jego fabuła skupia się na działaniach podjętych przez ratowników po awarii reaktora. Ich celem była ochrona całej Europy przed skutkami katastrofy. Realizmu dodaje fakt, że zdjęcia były kręcone na Litwie oraz w Kijowie i Wilnie, co oddaje wschodni klimat.

Opowieść podręcznej

Kolejnym mocnym serialem na naszej liście jest „Opowieść podręcznej”. Inspiracją do jego powstania była powieść autorstwa Margaret Atwood o tym samym tytule. Fabuła produkcji dzieje się w bliskiej naszym czasom przyszłości. Opowiada o życiu w totalitarnym środowisku, w którym w związku z katastrofami naturalnymi spadła liczba urodzeń. W celu odbudowy populacji płodne kobiety stają się surogatkami bogatych rodzin.

Dom z papieru

Serialem, o którym chyba każdy z nas słyszał, jest hiszpański „Dom z papieru”. Fabuła produkcji opiera się na napadzie na mennicę narodową w Madrycie. Szturm przeprowadziło 8 pochodzących z różnych środowisk i borykających się z różnymi problemami osób. Pieczę nad ich działaniami prowadzi bardzo inteligenty i przybiegły człowiek nazywany Profesorem. Do tej pory powstały 4 sezony serialu, jednak jego pierwsza część zdobyła największe uznanie widzów.

Gambit królowej

Produkcja, która z powodzeniem może być nazywana serialem roku 2020, jest „Gambit królowej”. Od czasu swojej premiery przez kilka miesięcy nie schodziła z ust wielu z nas. Jego akcja toczy się w latach 50. XX wieku. Opowiada historię dziewczyny, która mimo przeciwności losu, takich jak osierocenie i walka uzależnieniem, stara się zostać najlepszą szachistką świata.

The Crown

Kolejnym z seriali historycznych w naszym zestawieniu jest „The Crown”. Opowiada on o losach życia królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II, która po śmierci swojego ojca Jerzego IV zasiadła na tronie upadającego imperium. Akcja serialu rozpoczyna się w 1947 roku. Szacunkowe dane mówiące o kwotach rzędu 5 milionów funtów do 13 milionów dolarów za produkcję jednego odcinka, czynią go jednym z najdroższych seriali w historii telewizji.

Gra o tron

Następną kultową produkcją w naszym rankingu jest „Gra o Tron”. 8-sezonowa akcja przykuła do telewizorów wielu fanów seriali fantasy i nie tylko. Opowiada zawiłe losy ludu żyjącego w królestwie Westeros, którego życie toczy się wokół spisków, zbrodni oraz walki o władzę. Serial powstał na postawie sagi George'a R.R. Martina pod tytułem „Pieśń lodu i ognia”.

Czarne lustro

Pozostając w klimacie fantasy, musimy wspomnieć o produkcji Netflix'a „Czarne lustro”. Ciekawą koncepcją jest to, że poszczególne odcinki serialu nie łączą się ze sobą, można oglądać je niezależnie i losowo. Każdy z nich opowiada o innym problemie, z którym przyjdzie borykać się ludziom wraz z rozwojem nowoczesnych technologii oraz cywilizacji. Podkreśla także bardzo ważny wpływ nowinek technicznych i technologicznych na naturę człowieka.

Breaking Bad

Nieco starszym serialem w naszym zestawieniu jest „Breaking Bad”. Jego emisja rozpoczęła się w 2008 roku. Fabuła opiera się na współpracy nauczyciela chemii w szkole średniej oraz jego byłego ucznia. Belfer, u którego zdiagnozowano nieoperacyjnego raka płuc, rozpoczyna produkcję oraz sprzedaż metaamfetaminy, mając na celu zabezpieczenie przyszłości finansowej swoje rodziny.