Daj się znaleźć w internecie dzięki pozycjonowaniu

Powszechność tej formy promocji wynika oczywiście z samego zasięgu wyszukiwarek internetowych, a także ze sposobów ich obsługi przez internautów. Mowa tu zwłaszcza o jednej wyszukiwarce, czyli Google, która w Polsce od wielu lat dysponuje udziałem na rynku znacznie przekraczającym 90%.

Do czego służy Google? Do przeszukiwania internetu. A czego szukają osoby z niej korzystające? Wszystkiego. I nie jest to przesada. Wystarczy przeanalizować dowolną analizę Google Trends, by przekonać się, co ludzie są w stanie wpisać w polu „szukaj”.

Jest to jednak bardzo dobra wiadomość dla osób i firm, które chcą dotrzeć do sporej grupy odbiorców. Wystarczy trochę trudu, by zrealizować obrany przez siebie cel w postaci zwiększenia zysków ze sprzedaży, liczby odsłon na stronie czy też wypromowania własnej marki. No dobra, z tym „trochę” nieco przesadziliśmy. Tak się składa, że dobrze wykonane pozycjonowanie wymaga sporych nakładów pracy. Z tego też powodu warto jego realizację powierzyć specjalistom.

Jeśli jednak strategia okaże się trafiona, korzyści z niej wynikające będą ogromne. Dotyczą one przede wszystkim lepszej widoczności danej strony w wynikach wyszukiwania. A to często znacznie zwiększa szanse na sukces. źródło: afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Kiedy zdecydować się na pozycjonowanie?

Analizując mechanizm funkcjonowania wyszukiwarki Google, a także konkurencję, z jaką każda firma (i nie tylko) musi się zmagać, śmiało można stwierdzić, że działania wchodzące w skład pozycjonowania powinny być wykonywane zawsze. Na każdym etapie „życia” danego podmiotu przynoszą one jednak nieco inne efekty.

  • Gdy firma pojawia się na rynku – kampania pozycjonerska pozwoli zaznaczyć jej obecność w internecie. Skupi się na rozpoczęciu indeksacji oraz na walce o uzyskanie jakiejkolwiek pozycji na rynku. Pierwsze efekty nie pojawią się natychmiast, ale z pewnością okażą się dobrym startem.
  • Gdy firma zdobędzie korzystną pozycję na rynku – pozycjonowanie będzie miało na celu jej wzmocnienie i stałe poszerzanie katalogu odbiorców. Będzie polegało to na zdobywaniu kolejnych pozycji w rankingach TOP 3, TOP 10 i TOP 50 dla wybranych słów kluczowych.
  • Gdy firma stanie się mocnym graczem na rynku – zdobycie szczytów list wyszukiwania nie oznacza końca pracy. Wręcz przeciwnie. Trzeba robić wiele, aby utrzymać i ciągle pobudzać zainteresowanie odbiorców.

Intensywna promocja w wyszukiwarce Google okaże się korzystna także w momencie wprowadzania na rynek nowych produktów, rebrandingu, jak również podczas obudowy nadszarpniętego wizerunku firmy. Przed każdą kampanią warto przeprowadzić odpowiedni audyt, który pomoże dobrać najlepsze dostępne metody.