Telewizory znajdują się w większości polskich domów. Korzystają z nich zarówno starsze osoby, jak i młode rodziny z małymi dziećmi. Dzięki tv ma się stały dostęp do kanałów telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej oraz możliwość oglądania wybranych programów na różnych platformach. Jeśli chcesz kupić telewizor dla siebie, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Rozdzielczość 4k czy 8k? Którą wybrać w 2021?

Obecnie obowiązującym standardem w produkcji telewizorów jest 4K. Odbiorniki w tej technologii zapewniają rozdzielczość o 4 razy większą niż Full HD. Cechują się doskonałymi kątami widzenia i szczegółowym obrazem. Cena telewizora 4K jest zachęcająca, dlatego warto w niego zainwestować. Jeśli oczekuje się jeszcze wyższego standardu, można postawić na 8K. Jest to technologia lepsza dwukrotnie od 4K. Niestety, jej cena wciąż jest wygórowana. Aktualnie niewiele osób może sobie na nią pozwolić, dlatego większość kupujących stawia na rozdzielczość 4K.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Równie ważna co rozdzielczość jest matryca telewizora. Matryca LCD wykorzystuje jako źródło światła świetlówki. Odbiornik jest szeroki i zużywa sporo prądu. Telewizory LED są nowocześniejsze. Zużywają mniej prądu, dobrze odwzorowują kolory i ograniczają zniekształcenia obrazu. Jednocześnie technologia LED jest droższa od LCD.

Jeszcze wyższą jakość obrazu zapewniają ekrany OLED. Charakteryzują je idealne barwy, co cieszy zwłaszcza osoby korzystające z telewizora do oglądania filmów w wysokiej jakości. Ten atut jest równie ważny dla graczy. Matryca w technologii OLED ma głęboki kontrast i pozwala na wydobycie głębokiej czerni. Zaletą jest również przestrzenność obrazu, umożliwiająca jego oglądanie pod różnymi kątami. Użytkownicy ceniący sobie nowoczesny wygląd elektroniki i estetykę wykonania docenią cienką obudowę TV. Jedynym minusem telewizorów z matrycą OLED jest cena. Jest ona znacznie wyższa w stosunku do LCD i LED. Równie dużo zapłaci się za telewizory QLED. 

Czy smart TV w 2021 to obowiązek?

Kupując telewizor z oferty https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory.html, warto pomyśleć o wyborze smart TV. Jest to funkcja, która umożliwia łączenie telewizora z Internetem i odtwarzanie plików wideo lub audio prosto z sieci. Dodatkowo smart TV daje praktycznie nieograniczony dostęp do aplikacji takich jak YouTube, HBO GO, Netflix, Ipla lub Player. Ponadto za pomocą telewizorów Smart można przeglądać treści na Facebooku i innych portalach społecznościowych. W niektórych modelach tv znajdzie się również opcję uruchamiania prostych gier wideo i aplikacji informacyjnych. 

Telewizor Smart jest coraz popularniejszy, jednak jego zakup nie jest obowiązkiem. Jeśli chce się ograniczyć nieco dostęp do sieci z różnych urządzeń, lepszym wyborem jest zwykły telewizor. Dzięki niemu obejrzy się różne kanały telewizyjne i filmy, bez konieczności łączenia się z Internetem. 

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor w 2021?

Przy wyborze telewizora powinno się zwrócić uwagę na różne funkcje. Jedną z nich jest sterowanie smartfonem. Telefon zamiast pilota jest kuszącą opcją, zwłaszcza dla osób, które często mają problem z gubieniem urządzenia sterującego tv. Równie praktyczna jest funkcja sterowania głosowego. Wystarczy wydać odpowiednią komendę, a telewizor włączy się lub wyłączy, rozpocznie odtwarzanie filmu lub przełączy kanał na ulubiony. 

W telewizorach znajdzie się szereg złączy, które umożliwiają podpięcie do odbiornika innych urządzeń. Dzięki różnym wejściom telewizory podłącza się do komputerów, telefonów, tabletów lub innych nośników danych. Umożliwia się w ten sposób odtwarzanie różnych plików zgromadzonych na innych sprzętach. Brak odpowiedniego wejścia w telewizorze uniemożliwia połączenie telewizora z innym urządzeniem, przez co ogranicza się funkcjonalność tv. Uwagę powinno się zwrócić zwłaszcza na złącza HDMI i USB.

Nowy telewizor w 2021 roku powinien być również oszczędny. Ekonomiczny sprzęt ograniczy zużycie prądu, zwłaszcza w trybie stand by. Dzięki temu comiesięczne rachunki za energię elektryczną będą niższe, a używanie telewizora nie będzie miał negatywnego wpływu na środowisko. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na funkcję nagrywania. Docenią ją zwłaszcza osoby, którym zależy na możliwości oglądania całych meczów piłki nożnej, wywiadów bądź programów publicystycznych prowadzonych na żywo. Często są to propozycje, które są emitowane tylko jeden raz, bez żadnej powtórki. Jeśli nie chce się oglądać jedynie ich skrótów, jedynym rozwiązaniem jest nagranie interesującego programu i obejrzenie go w całości w wolnym czasie.