Co musi posiadać dobry telewizor w 2021?

Telewizor jest urządzeniem, które zapewnia doskonałą rozrywkę całej rodzinie. Nowoczesne odbiorniki umożliwiają oglądanie filmów w znakomitej jakości, słuchanie muzyki oraz odtwarzanie wideo w Internecie. Jeśli szukasz nowego telewizora dla siebie, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed jego zakupem.

 1. Rozdzielczość 4k czy 8k? którą wybrać w 2021?
 2. Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?
 3. Czy smart TV w 2021 to obowiązek?
 4. Na co zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor w 2021?

Telewizory znajdują się w większości polskich domów. Korzystają z nich zarówno starsze osoby, jak i młode rodziny z małymi dziećmi. Dzięki tv ma się stały dostęp do kanałów telewizji naziemnej, kablowej i satelitarnej oraz możliwość oglądania wybranych programów na różnych platformach. Jeśli chcesz kupić telewizor dla siebie, sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Rozdzielczość 4k czy 8k? Którą wybrać w 2021?

Obecnie obowiązującym standardem w produkcji telewizorów jest 4K. Odbiorniki w tej technologii zapewniają rozdzielczość o 4 razy większą niż Full HD. Cechują się doskonałymi kątami widzenia i szczegółowym obrazem. Cena telewizora 4K jest zachęcająca, dlatego warto w niego zainwestować. Jeśli oczekuje się jeszcze wyższego standardu, można postawić na 8K. Jest to technologia lepsza dwukrotnie od 4K. Niestety, jej cena wciąż jest wygórowana. Aktualnie niewiele osób może sobie na nią pozwolić, dlatego większość kupujących stawia na rozdzielczość 4K.

Jaki rodzaj matrycy jest najlepszy?

Równie ważna co rozdzielczość jest matryca telewizora. Matryca LCD wykorzystuje jako źródło światła świetlówki. Odbiornik jest szeroki i zużywa sporo prądu. Telewizory LED są nowocześniejsze. Zużywają mniej prądu, dobrze odwzorowują kolory i ograniczają zniekształcenia obrazu. Jednocześnie technologia LED jest droższa od LCD.

Jeszcze wyższą jakość obrazu zapewniają ekrany OLED. Charakteryzują je idealne barwy, co cieszy zwłaszcza osoby korzystające z telewizora do oglądania filmów w wysokiej jakości. Ten atut jest równie ważny dla graczy. Matryca w technologii OLED ma głęboki kontrast i pozwala na wydobycie głębokiej czerni. Zaletą jest również przestrzenność obrazu, umożliwiająca jego oglądanie pod różnymi kątami. Użytkownicy ceniący sobie nowoczesny wygląd elektroniki i estetykę wykonania docenią cienką obudowę TV. Jedynym minusem telewizorów z matrycą OLED jest cena. Jest ona znacznie wyższa w stosunku do LCD i LED. Równie dużo zapłaci się za telewizory QLED. 

Czy smart TV w 2021 to obowiązek?

Kupując telewizor z oferty https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/telewizory.html, warto pomyśleć o wyborze smart TV. Jest to funkcja, która umożliwia łączenie telewizora z Internetem i odtwarzanie plików wideo lub audio prosto z sieci. Dodatkowo smart TV daje praktycznie nieograniczony dostęp do aplikacji takich jak YouTube, HBO GO, Netflix, Ipla lub Player. Ponadto za pomocą telewizorów Smart można przeglądać treści na Facebooku i innych portalach społecznościowych. W niektórych modelach tv znajdzie się również opcję uruchamiania prostych gier wideo i aplikacji informacyjnych. 

Telewizor Smart jest coraz popularniejszy, jednak jego zakup nie jest obowiązkiem. Jeśli chce się ograniczyć nieco dostęp do sieci z różnych urządzeń, lepszym wyborem jest zwykły telewizor. Dzięki niemu obejrzy się różne kanały telewizyjne i filmy, bez konieczności łączenia się z Internetem. 

Na co zwrócić uwagę, kupując nowy telewizor w 2021?

Przy wyborze telewizora powinno się zwrócić uwagę na różne funkcje. Jedną z nich jest sterowanie smartfonem. Telefon zamiast pilota jest kuszącą opcją, zwłaszcza dla osób, które często mają problem z gubieniem urządzenia sterującego tv. Równie praktyczna jest funkcja sterowania głosowego. Wystarczy wydać odpowiednią komendę, a telewizor włączy się lub wyłączy, rozpocznie odtwarzanie filmu lub przełączy kanał na ulubiony. 

W telewizorach znajdzie się szereg złączy, które umożliwiają podpięcie do odbiornika innych urządzeń. Dzięki różnym wejściom telewizory podłącza się do komputerów, telefonów, tabletów lub innych nośników danych. Umożliwia się w ten sposób odtwarzanie różnych plików zgromadzonych na innych sprzętach. Brak odpowiedniego wejścia w telewizorze uniemożliwia połączenie telewizora z innym urządzeniem, przez co ogranicza się funkcjonalność tv. Uwagę powinno się zwrócić zwłaszcza na złącza HDMI i USB.

Nowy telewizor w 2021 roku powinien być również oszczędny. Ekonomiczny sprzęt ograniczy zużycie prądu, zwłaszcza w trybie stand by. Dzięki temu comiesięczne rachunki za energię elektryczną będą niższe, a używanie telewizora nie będzie miał negatywnego wpływu na środowisko. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na funkcję nagrywania. Docenią ją zwłaszcza osoby, którym zależy na możliwości oglądania całych meczów piłki nożnej, wywiadów bądź programów publicystycznych prowadzonych na żywo. Często są to propozycje, które są emitowane tylko jeden raz, bez żadnej powtórki. Jeśli nie chce się oglądać jedynie ich skrótów, jedynym rozwiązaniem jest nagranie interesującego programu i obejrzenie go w całości w wolnym czasie.

 


 

Głośniki bezprzewodowe dostępne na rynku.

Dostępne na rynku sprzęty RTV pozwalają na wykorzystywanie najnowszych technologii i możliwości, stwarzając profesjonalne warunki wykonywania zdjęć, do których niezbędne będą lustrzanki canon, prowadzenia profesjonalnych wideo rozmów, konferencji online oraz webinariów, gdzie kamera internetowa pełni kluczową funkcje oraz za pomocą głośnika bluetooth możemy stworzyć atmosferę i aranżacje sprzyjającą hucznej imprezie, gdzie eden głośnik będzie grać tak, że zadziwi każdego, a głośność i jakość dźwięku będzie wprost idealna do świętowania każdej możliwej okazji.

 • Głośnik bezprzewodowy - najlepsze głośniki bluetooth dostępne na rynku
 • Głośniki wodoodporne - wysoka jakość dźwięku
 • Czy warto mieć ze sobą głośnik?
 • Kamera internetowa i lustrzanki Canon, co warto kupić?

Głośnik bezprzewodowy - najlepsze głośniki bluetooth dostępne na rynku

Głośniki przenośne są coraz bardziej popularne nie tylko wśród młodzieży, ale także zyskują swoje grono wiernych fanów wśród osób w bardziej dojrzałym wieku. Z dostępnych modeli na rynku można wybrać takie, które w stu procentach będą spełniać nasze wymagania i dopasują się do naszych potrzeb użytkowania. Głośnik bluetooth można zakupić w wersji mini lub tak zwanej kieszonkowej. Posiada on mały karabińczyk, za pomocą którego głośnik przenośny można przypiąć do plecaka, torebki, a nawet szlufki od spodni i podążać cały czas z dźwiękiem, mając go przy sobie. Moc takiego małego urządzenia przenośnego może osiągać 5 W, a czas jego pracy wystarcza na dziesięć godzin grania. Są to idealne głośniki bezprzewodowe, które można zabrać ze sobą w podróż, na wycieczkę nie obawiając się przy tym, że zajmą wiele miejsca w naszym bagażu.

Głośniki mobilne dostępne w sklepach i marketach występują również w wersji, która posiada wbudowane radio FM, pozwalające na ustawienie ulubionej stacji radiowej i wysłuchanie nie tylko list przebojów, ale także wiadomości nadawanych cyklicznie o wyznaczonych godzinach. Tego typu głośniki często sprawdzają się podczas wykonywanie różnego rodzaju prac, gdzie muzyka jest przyjemnym tłem. Czas pracy tego nieco większego głośnika jest nieco dłuższy i dochodzi nawet do dwunastu godzin.

Warto zaznaczyć, że głośnik bluetooth często ma wbudowany mikrofon, dzięki czemu może posłużyć jako zestaw głośnomówiący podczas podróży samochodem, pracy wykonywanych w domu lub każdym innym miejscu, gdzie możemy swobodnie rozmawiać bez konieczności wyciągania słuchawek, a konieczność pracy rękami uniemożliwia nam trzymanie telefonu komórkowego bezpośrednio przy uchu. Co więcej, dzięki wykorzystaniu zestawu głośnomówiącego w postaci głośnika bezprzewodowego nie narażamy naszego słuchu na szkodliwe dźwięki wprowadzane zazwyczaj bezpośrednio do kanału słuchowego.

Głośniki wodoodporne - wysoka jakość dźwięku

Dla fanów wodnych zabaw i szaleństw doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie opcji, jaką posiadają wybrane modele głośników bezprzewodowych, czyli wodoodporności. Taki głośnik poprzez wysoką jakość wykonania i zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na użytkowanie go podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Tu pomocny okaże się wspomniany wcześniej mały głośnik z opcją przypięcia, dzięki której można go zamocować pod słuchawką prysznicową i cieszyć się ulubionymi dźwiękami śpiewając razem z artystami, no bo kto jeszcze nie śpiewał pod prysznicem?

Z nieco większych głośników z technologią bluetooth, gdzie czas baterii wynosi do 20 godzin, można śmiało wykorzystać podczas basenowych imprez, niczym z amerykańskich filmów przyjęć pool party. Poprzez pasmo przenoszenia dźwięku i łączność bluetooth każdy może połączyć się z głośnikiem i puścić ulubioną nutę, w której rytm będą bawić się wszyscy uczestnicy przyjęcia. Taka opcja sprawdzi się również w takcie biwaków pod namiotem, gdzie niejednokrotnie możemy być narażeni na niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci deszczu.

Czy warto mieć ze sobą głośnik?

Głośnik bluetooth to nie tylko urządzenie, które pozwala puszczać Twoją ulubioną muzykę. Niejednokrotnie może okazać się pomocą baterii naszego smartfona i doładować go, gdy zabraknie mu energii. Wykorzystując urządzenie w postaci głośnika, jako akumulator możemy zasilić urządzenia o małej mocy jak lampa led, małe radio czy lampka o średniej mocy. Doskonale sprawdzi się jako chwilowe źródło prądu, gdy na skutek awarii elektrownia przestanie dostarczać prąd do domu lub mieszkania.

Kamera internetowa i lustrzanki Canon, co warto kupić?

Zdalne nauczanie, konferencje, webinaria i wiele innych często wymaga podłączenia do sieci i wykorzystania kamer internetowych, aby nasze spotkanie mogło się odbyć w sprzyjających warunkach. Warto w takim przypadku wybrać dobry jakościowo sprzęt, który umożliwi nam łączność wysokiej jakości z obrazem Full HD, warto wybrać takie urządzenia, które od razu mają wbudowany mikrofon, aby nie powielać zakupionego sprzętu.

Lustrzanki Canon natomiast znajda swoje zastosowanie wśród amatorów fotografii, dzięki wielu funkcjom pozwalają na uchwycenie pięknych chwil zarówno przez całkowitych amatorów, jak i profesjonalistów.
Czy pozycjonowanie jest dla mnie? Kiedy warto z niego skorzystać?

Choć wydawać się może, że zakrojone na szeroką skalę kampanie marketingowe realizowane w wyszukiwarce Google są przeznaczone głównie dla dużych firm, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Z jej potencjału korzystać może każdy. Niezależnie od tego, czy jest sprzedawcą, biznesmenem, freelancerem czy domowym twórcą.

Daj się znaleźć w internecie dzięki pozycjonowaniu

Powszechność tej formy promocji wynika oczywiście z samego zasięgu wyszukiwarek internetowych, a także ze sposobów ich obsługi przez internautów. Mowa tu zwłaszcza o jednej wyszukiwarce, czyli Google, która w Polsce od wielu lat dysponuje udziałem na rynku znacznie przekraczającym 90%.

Do czego służy Google? Do przeszukiwania internetu. A czego szukają osoby z niej korzystające? Wszystkiego. I nie jest to przesada. Wystarczy przeanalizować dowolną analizę Google Trends, by przekonać się, co ludzie są w stanie wpisać w polu „szukaj”.

Jest to jednak bardzo dobra wiadomość dla osób i firm, które chcą dotrzeć do sporej grupy odbiorców. Wystarczy trochę trudu, by zrealizować obrany przez siebie cel w postaci zwiększenia zysków ze sprzedaży, liczby odsłon na stronie czy też wypromowania własnej marki. No dobra, z tym „trochę” nieco przesadziliśmy. Tak się składa, że dobrze wykonane pozycjonowanie wymaga sporych nakładów pracy. Z tego też powodu warto jego realizację powierzyć specjalistom.

Jeśli jednak strategia okaże się trafiona, korzyści z niej wynikające będą ogromne. Dotyczą one przede wszystkim lepszej widoczności danej strony w wynikach wyszukiwania. A to często znacznie zwiększa szanse na sukces. źródło: afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Kiedy zdecydować się na pozycjonowanie?

Analizując mechanizm funkcjonowania wyszukiwarki Google, a także konkurencję, z jaką każda firma (i nie tylko) musi się zmagać, śmiało można stwierdzić, że działania wchodzące w skład pozycjonowania powinny być wykonywane zawsze. Na każdym etapie „życia” danego podmiotu przynoszą one jednak nieco inne efekty.

 • Gdy firma pojawia się na rynku – kampania pozycjonerska pozwoli zaznaczyć jej obecność w internecie. Skupi się na rozpoczęciu indeksacji oraz na walce o uzyskanie jakiejkolwiek pozycji na rynku. Pierwsze efekty nie pojawią się natychmiast, ale z pewnością okażą się dobrym startem.
 • Gdy firma zdobędzie korzystną pozycję na rynku – pozycjonowanie będzie miało na celu jej wzmocnienie i stałe poszerzanie katalogu odbiorców. Będzie polegało to na zdobywaniu kolejnych pozycji w rankingach TOP 3, TOP 10 i TOP 50 dla wybranych słów kluczowych.
 • Gdy firma stanie się mocnym graczem na rynku – zdobycie szczytów list wyszukiwania nie oznacza końca pracy. Wręcz przeciwnie. Trzeba robić wiele, aby utrzymać i ciągle pobudzać zainteresowanie odbiorców.

Intensywna promocja w wyszukiwarce Google okaże się korzystna także w momencie wprowadzania na rynek nowych produktów, rebrandingu, jak również podczas obudowy nadszarpniętego wizerunku firmy. Przed każdą kampanią warto przeprowadzić odpowiedni audyt, który pomoże dobrać najlepsze dostępne metody.
Telewizory - na co zwracać uwagę

Współczesne telewizory zaskakują wielkością ekranu i funkcjonalnością. Doskonały obraz pozwalający rozróżniać najmniejsze szczegóły, niesamowita paleta barw, genialne efekty dźwiękowe, potężne basy – wszystko to sprawia, że przed telewizorem można poczuć się, jak w kinie. Dzięki nowoczesnym technologiom użytkownik korzysta z interfejsu WiFi, nagrywa filmy, a nawet wydaje urządzeniu polecenia głosowe.

Rodzaje telewizorów

Rynek oferuje ogromną ilość modeli i marek telewizorów, które można nabyć, nie wychodząc z domu, na przykład na stronie: https://www.morele.net/kategoria/telewizory-412/. Poszczególne modele różnią się wyglądem, wielkością, a przede wszystkim możliwościami. Po względem wielkości ekranu, którą określa się za pomocową przekątnej, wyrażanej w calach, telewizory można podzielić na:

 • małe (do 29 cali),

 • rednie (od 30 do 45 cali),

 • uże (46 do 69 cali),

 • ardzo duże (powyżej 70 cali).

Telewizory mogą wyświetlać obraz z różną rozdzielczością. Im jest ona większa, tym dokładniej odwzorowuje szczegóły. Jeszcze nie tak dawno hitem była rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Obecnie standardem jest 3840 x 2160, określana jako Ultra HD (4K, UHD, Ultra HD Television, Super Hi-Vision lub UHD TV). Większą rozdzielczość uzyskuje się dzięki zwiększeniu ilości wyświetlanych pikseli, co wymaga odpowiednio większego ekranu telewizora.

Typ matrycy

Telewizory starej generacji generowały obraz za pomocą lampy kineskopowej i posiadały wyświetlacz typu CRT. Miały przez to bardzo duże obudowy i były ciężkie. Z czasem zostały zastąpione przez nowocześniejsze matryce, na przykład:

 • LCD (ciekłokrystaliczne), pozwalające znacznie ograniczyć rozmiary obudowy do prawie płaskich. Ekrany te stwarzają jednak pewne ograniczenia co do wielkości przekątnej ekranu, ponieważ przy większych ekranach powstaje ziarnistość obrazu, która męczy wzrok,

 • krany plazmowe, które lepiej odwzorowują barwy i umożliwiają zastosowanie większych rozmiarów modeli,

 • ED, DLED, QLED i OLED, które są energooszczędne i oferują ogromną skalę barw.

Pozostałe parametry

Telewizory wyposażone w WiFi umożliwiają swobodne korzystanie z Internetu. Tunery DVB pozwalają oglądać telewizję cyfrową bez konieczności dokupywania dodatkowych urządzeń. Złącze USB umożliwia oglądanie filmów z nośnika zewnętrznego. Wysokie parametry odświeżania ekranu gwarantują doskonałą płynność obrazu, zwłaszcza podczas gier konsolowych. Technologia HDR 10 zapewnia szerokie spektrum jasności obrazu i oferuje paletę barw zbliżoną do tej, jaką rejestruje ludzkie oko.
Najlepsze seriale w Polsce i na świecie, popularne tytuły seriali, co mówią rankingi?

Seriale towarzyszą nam od zawsze. Bardzo chętnie sięgamy zarówno po nowsze produkcje, jak i starsze, znane nam tytuły. Sprawdź jakie seriale warto zobaczyć – zdobyły uznanie widzów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Czy znasz je wszystkie?

Gdzie oglądać seriale?

Z roku na rok rośnie nasze zainteresowanie serialami. Coraz chętniej korzystamy z płatnych serwisów streamingowych takich jak: Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video, rezygnując z nielegalnych darmowych stron. Dużą popularnością cieszą się seriale na Player.pl. Platforma ta oprócz seriali produkcji TVN posiada bogatą ofertę pochodzącą z HBO.

Czarnobyl

Jednym z seriali, o którym od dłuższego czasu jest głośno to „Czarnobyl”. Ta dość krótka, 5-odcinkowa, produkcja stanowi fabularyzowaną historię wybuchu reaktora w ukraińskim Czarnobylu z 26.04.1986 roku. Jego fabuła skupia się na działaniach podjętych przez ratowników po awarii reaktora. Ich celem była ochrona całej Europy przed skutkami katastrofy. Realizmu dodaje fakt, że zdjęcia były kręcone na Litwie oraz w Kijowie i Wilnie, co oddaje wschodni klimat.

Opowieść podręcznej

Kolejnym mocnym serialem na naszej liście jest „Opowieść podręcznej”. Inspiracją do jego powstania była powieść autorstwa Margaret Atwood o tym samym tytule. Fabuła produkcji dzieje się w bliskiej naszym czasom przyszłości. Opowiada o życiu w totalitarnym środowisku, w którym w związku z katastrofami naturalnymi spadła liczba urodzeń. W celu odbudowy populacji płodne kobiety stają się surogatkami bogatych rodzin.

Dom z papieru

Serialem, o którym chyba każdy z nas słyszał, jest hiszpański „Dom z papieru”. Fabuła produkcji opiera się na napadzie na mennicę narodową w Madrycie. Szturm przeprowadziło 8 pochodzących z różnych środowisk i borykających się z różnymi problemami osób. Pieczę nad ich działaniami prowadzi bardzo inteligenty i przybiegły człowiek nazywany Profesorem. Do tej pory powstały 4 sezony serialu, jednak jego pierwsza część zdobyła największe uznanie widzów.

Gambit królowej

Produkcja, która z powodzeniem może być nazywana serialem roku 2020, jest „Gambit królowej”. Od czasu swojej premiery przez kilka miesięcy nie schodziła z ust wielu z nas. Jego akcja toczy się w latach 50. XX wieku. Opowiada historię dziewczyny, która mimo przeciwności losu, takich jak osierocenie i walka uzależnieniem, stara się zostać najlepszą szachistką świata.

The Crown

Kolejnym z seriali historycznych w naszym zestawieniu jest „The Crown”. Opowiada on o losach życia królowej Wielkiej Brytanii – Elżbiety II, która po śmierci swojego ojca Jerzego IV zasiadła na tronie upadającego imperium. Akcja serialu rozpoczyna się w 1947 roku. Szacunkowe dane mówiące o kwotach rzędu 5 milionów funtów do 13 milionów dolarów za produkcję jednego odcinka, czynią go jednym z najdroższych seriali w historii telewizji.

Gra o tron

Następną kultową produkcją w naszym rankingu jest „Gra o Tron”. 8-sezonowa akcja przykuła do telewizorów wielu fanów seriali fantasy i nie tylko. Opowiada zawiłe losy ludu żyjącego w królestwie Westeros, którego życie toczy się wokół spisków, zbrodni oraz walki o władzę. Serial powstał na postawie sagi George'a R.R. Martina pod tytułem „Pieśń lodu i ognia”.

Czarne lustro

Pozostając w klimacie fantasy, musimy wspomnieć o produkcji Netflix'a „Czarne lustro”. Ciekawą koncepcją jest to, że poszczególne odcinki serialu nie łączą się ze sobą, można oglądać je niezależnie i losowo. Każdy z nich opowiada o innym problemie, z którym przyjdzie borykać się ludziom wraz z rozwojem nowoczesnych technologii oraz cywilizacji. Podkreśla także bardzo ważny wpływ nowinek technicznych i technologicznych na naturę człowieka.

Breaking Bad

Nieco starszym serialem w naszym zestawieniu jest „Breaking Bad”. Jego emisja rozpoczęła się w 2008 roku. Fabuła opiera się na współpracy nauczyciela chemii w szkole średniej oraz jego byłego ucznia. Belfer, u którego zdiagnozowano nieoperacyjnego raka płuc, rozpoczyna produkcję oraz sprzedaż metaamfetaminy, mając na celu zabezpieczenie przyszłości finansowej swoje rodziny.